14 september – locatiebezoek “Agneta Molen”

dinsdag, 14 september, 2021 - 19:30

We zijn te gast in de molen ‘Agneta’ in Ruurlo, waar we ons kunnen verbazen over de techniek die al in 1850 gemeengoed was.
Normaal lopen we eraan voorbij, maar nu dus niet.

Her is verbazend om te zien welke “automatische” regelingen er al in 1850 bestonden en hoe mooi dat werkte (en nog steeds werkt)

Onze secretaris Henk Deunk is in zijn vrije tijd ook molenaar (gediplomeerd en wel!) en kan bij deze molen steeds kiezen tussen hout zagen (hoofdtaak van deze molen) of koren malen (bijtaak van deze molen)
Via grote drijfwerken wordt bepaald waar de windpower van de wieken naar toe moet gaan. Bij het bomen zagen kunnen we straks zien dat aan de lengte van de boom bijna geen limiet zit en hoe slim in 1 keer balken of planken van een boom gezaagd worden waarbij de boom steeds met kleine stapjes wordt aangevoerd.

En omdat het de eerste bijeenkomst is in anderhalf jaar maken we er een klein feestje van met een hapje en een drankje, tenslotte valt er heel wat bij te praten na 1,5 jaar….

Komen dus !

Lokatie

Zaag/Koren Molen Agneta
Borculoseweg 36
7261 BK Ruurlo , GE
Nederland